Що робити, якщо ви побачили противправні дії щодо іншої людини?

Що робити, якщо ви побачили противправні дії щодо іншої людини?
385618 ПЕРЕГЛЯДІВ
Звичне життя українців кардинально змінилося 24 лютого, коли росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну.
З першого дня війни українці шукають відповіді на питання, якими ніколи не задавалися раніше.
  Кожен зараз звикає до нової реальності.
Що робити? Як захиститися? Як захистити дітей? Як отримати допомогу? Або чим я можу бути корисний? Куди їхати? Як переконати стареньких батьків залишити свій дім, щоб врятуватися?
 
  Тому взаємопідтримка дуже важлива за будь-яких обставин.
Розповідаємо, як діяти, якщо бачите протиправні дії щодо іншої людини.
  Якщо є можливість, негайно зателефонуйте в поліцію на спецлінію «102». Назвіть правоохоронцям своє прізвище, ім’я, по батькові, дату, місяць, рік народження, місце проживання, номер мобільного телефону (щоб працівники поліції могли зв’язатися з вами) та адресу місця події.
  Обов’язково дочекайтеся приїзду поліцейського патруля та повідомте про все, що бачили. У разі, якщо є інші свідки, попросіть їх зачекати разом із вами прибуття правоохоронців.
 Якщо ж вони не можуть залишитися на місці події, запишіть їхні повні дані, місце проживання та контактні телефони.
  Якщо не вдається зателефонувати до поліції, зверніться до найближчого відділку або будь-якого правоохоронця, військовика, людини в формі, навіть до звичайних чоловіків.
У воєнний час за можливості звертайтеся по допомогу до штабів підрозділів територіальної оборони або безпосередньо до військових, які несуть службу на блокпостах у населених пунктах.
Якщо подія відбувається у громадському місці, доцільно почати голосно та впевнено викликати поліцію, звертати увагу інших людей, знімати правопорушника на відео, закликати зробити це оточуючих.
Важливо запам’ятати зовнішність зловмисника: одяг, наявність особливих прикмет (борода, вуса, родимі плями, татуювання, шрами), анатомічні особливості (кульгавість), порушення мови тощо.
Якщо ви не маєте належної фізичної або спеціальної підготовки, тримайте безпечну дистанцію, у жодному разі не намагайтеся зупинити правопорушника самотужки або переслідувати його – він може бути озброєний. Надайте потрібну допомогу потерпілому, за необхідності – викликайте швидку за номером 103.
Залучайте до допомоги оточуючих. Будьте пильними та обережними.
Якщо ви бачите, що людину затримали російські військові, звертайтесь до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених на цілодобову лінію +38 067 650 83 32 або +38 098 087 36 01.
За цими номерами також потрібно телефонувати, якщо ваша близька людина потрапила у полон.
 
Довідку підготовлено на основі рекомендації Довідника безбарʼєрності - https://bf.in.ua
Мої відео