В Україні брак досвідчених людей. Уряд знайшов рішення як подолати це

В Україні брак досвідчених людей. Уряд знайшов рішення як подолати це
394027 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час круглого столу-презентації проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», дослідження та опитування бізнесу показують, що найбільша проблема для бізнесу – це проблема з кадрами, відсутність достатньої кількості кваліфікованих працівників, або ж коли освіта та досвід людей не відповідають вимогам роботодавця. Щоб подолати ці виклики, уряд починає реформу Центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Реформу Центрів починають для того, щоб вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Також мінекономіки збирається  збільшити підготовку потрібних підприємцям фахівців, зокрема через ЦПТО, щоб сприяти подоланню структурного безробіття. 

«Наші дослідження та опитування бізнесу показують, що питання номер №1 бізнесу – це проблема з кадрами, відсутність достатньої кількості кваліфікованих працівників, або ж коли освіта та досвід людей не відповідають вимогам роботодавця. Ці виклики, долаються, зокрема, через програми навчання, і тому ми почали реформу Центрів професійно-технічної освіти, які є у системі Державного центру зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри», — сказала Юлія Свириденко.

За словами заступниці Директора Місії USAID в Україні Теодори Делл, цей проєкт є важливим і це добре, що в Україні бізнес продовжує розвиватися, адже тільки за минулий рік зареєстрували 37 тисяч нових підприємств, втім є помітний брак, нестача робочої сили.

«USAID пишається тим, що підтримує Міністерство економіки та українську громадську організацію «Розвиток бізнес-сектору України». Цей важливий інформаційний проєкт об’єднає різноманітні зацікавлені сторони – у тому числі з прифронтових та звільнених громад – у діалозі щодо зміцнення ринку праці України, як із боку попиту, так і пропозиції. Підтримка USAID базується на нашому обширному та цілісному підході до підтримки економічного відновлення України, включаючи підвищення кваліфікації та перекваліфікацію», — розповіла пані Теодора Делл.

Як сказала заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна, наразі в Україні кількість вакансій на ринку праці значно перевищує кількість пропозицій. 

«Одна з проблем в Україні – структурне безробіття. Подолати її можна через навчання, перекваліфікацію, підвищення професійного рівня. Ми вже запустили низку програм, спрямованих на це – українці можуть отримати ваучери на навчання для опанування нової професії, навчатись за направленням служби зайнятості, зокрема в центрах профтехосвіти, скористатись освітніми програмами від наших партнерів. Роботодавці, яким потрібні дефіцитні нині фахівці, можуть замовити їх підготовку в ЦПТО ДСЗ, які навчають за 96 робітничими професіями. Зокрема, вони можуть замовити підготовку фахівців на наявні вакансії, а також на вакансії, які з’являться у них найближчим часом. За першу половину цього року 4370 підприємств скористались такою можливістю. Проте ЦПТО спроможні підготувати в кілька разів більше спеціалістів і бізнесу варто активніше з ними співпрацювати», — додала Тетяна Бережна.

Довідково — проєкт «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу» реалізується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри (UCBI)». Основна мета проєкту  – розширити можливості бізнесу на ринку праці. 

Мої відео