ВВП України виріс на 2,7% у порівнянні із липнем минулого року

ВВП України виріс на 2,7% у порівнянні із липнем минулого року
350600 ПЕРЕГЛЯДІВ

У липні 2024 року ВВП України виріс на 2,7% [±1%] у порівнянні із липнем минулого року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

За підсумками цього року зростання ВВП оцінюється на рівні 4,0% [±1%] у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тобто за 7 місяців. 

Юлія Свириденко — автор Forbes.ua — Forbes.ua

Фото: Forbes.ua

«У липні економіка працювала в умовах «віялових» відключень електроенергії через її дефіцит.  Це ускладнювало економічну активність як підприємств, на тлі зростання витрат, так і споживачів товарів та послуг. Проте, економіці вдалось нівелювати негативний вплив дефіциту електроенергії. Цьому сприяли високий рівень адаптивності бізнесу до складних умов і досвіду реагування на такі виклики. Окремі підприємства забезпечили собі стабільний доступ до електроенергії завдяки прямому імпорту. Також позитивний ефект для зростання ВВП додали ранній початок збору врожаю озимих культур, стабільна робота Українського морського коридору та бюджетне фінансування будівництва інженерних споруд»,  — розповіла Перша Віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Очільниця мінекономіки сказала, що динаміка зростання економіки за перші сім місяців 2024 року на рівні 4,0%, наразі відповідає оновленому урядовому прогнозу. Зростання реального ВВП за підсумками 2024 року очікується на рівні 3,5%. Проте вона наголосила, що дефіцит кваліфікованих фахівців негативно впливає на очікування бізнесу і стримує їхню економічну активність. 

За словами Юлії Свириденко, у липні збереглась позитивна динаміка внутрішньої торгівлі завдяки поступовому зростанню споживчого попиту. Відновлювалася і будівельна сфера, де основними драйверами росту стали бюджетне фінансування відновлення пошкодженої критичної інфраструктури, проведення капітальної відбудови, а також ремонтів дорожнього покриття на аварійних ділянках. 

Протягом липня відбувалось суттєве зростання у сільському господарстві. Основним чинником стало збільшення обсягів збору врожаю озимих культур. Через погодний фактор вдалося розпочати збиральну кампанію раніше. У тваринництві позитивна динаміка зберігається внаслідок стабільного попиту на внутрішньому ринку та державної підтримки виробників. Водночас збільшення витрат на використання резервного живлення негативно впливає на виробників продукції птахівництва. В той самий час промислові підприємства зберігають виробничу активність завдяки прямому імпорту електроенергії та наявному досвіду реагування на енергетичні виклики. Але збільшення витрат на забезпечення альтернативних джерел постачання електроенергії стримує зростання виробництва.

Однак найголовнішими проблемами поки що лишаються високі безпекові ризики, а також наслідки руйнування енергетичної інфраструктури.  Відновлення енергетики потребуватиме часу і ресурсів. За прогнозами, це  може стримувати темпи відновлення виробничої активності. Також негативними чинниками для економіки залишаються логістичні проблеми та складна ситуація на ринку праці.

Нагадаємо, що раніше Україна і Домініканська республіка домовились налагодити співпрацю на рівні Торгово-промислових палат для подальшого проведення бізнес-форумів і посилення двосторонньої торгівлі. Також під час зустрічі у Домініканській республіці Україна та Гватемала обговорили поглиблення двосторонньої економічної співпраці, зокрема, продовження роботи над укладенням Угоди про вільну торгівлю.

Мої відео