Мобілізують кадри на війну з Україною та оформлюють допуски до «державної таємниці» - заочно підозрюються двоє чиновників «адміністрації голови днр»
399517 ПЕРЕГЛЯДІВ
Мобілізують кадри на війну з Україною та оформлюють допуски до «державної таємниці» - заочно підозрюються двоє чиновників «адміністрації голови днр»
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури двом громадянам заочно повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 КК України).
За даними слідства, у грудні 2018 року мешканець Харкова, перебуваючи в тимчасово окупованому м. Донецьку, добровільно вступив на посаду так званого заступника керівника «адміністрації голови днр», а вже за 2 місяці «виріс» до першого заступника. Чоловік організовує діяльність «адміністрації» та видає фейкові документи. Також виконує повноваження керівника установи за його відсутності, вирішуючи бюджетні й кадрові питання.
З березня 2022 року він підключився до процесу мобілізації мешканців «республіки» на війну з Україною. При цьому у якості члена так званої «міжвідомчої комісії» вирішує, кому з осіб надавати відтермінування від призову.
Другий підозрюваний - житель м. Донецька в лютому 2019 року отримав від окупаційної влади псевдопосаду «начальника управління кадрової політики голови днр» і одразу почав втілювати в життя лозунги «кремлівських вождів» минулого століття про те, що «кадри вирішують все».
Він контролює діяльність відділів управління, готує «нормативні акти» до засідань «народної ради днр», документи про призначення й звільнення посадовців, суддів, вищих офіцерів та присвоєння фейкових звань, чинів і рангів. Крім того, координує оформлення окремим працівникам «адміністрації» допуску до «державної таємниці».
Підозрювані активно взаємодіють з місцевими медіа, висвітлюючи діяльність окупантів та пропагуючи російські наративи.
Досудове розслідування – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Максимальне покарання – 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.