Компенсація за безкоштовне розміщення ВПО збільшиться у двічі

Компенсація за безкоштовне розміщення ВПО збільшиться у двічі
391920 ПЕРЕГЛЯДІВ
Компенсація за безкоштовне розміщення ВПО збільшиться у двічі
 
Сьомий місяць повномасштабної війни☠️проти України змушує українців ставати внутрішньо переміщеними особами. Люди покидають своїх рідних, свої домівки, своє життя  та їдуть у більш безпечні регіони країни  в пошуках мирного неба над головою.
 
На жаль не всі внутрішньо переміщені особи мають змогу винайняти житло, а тим паче придбати нове житлове приміщення. Тому Урядом України?? було прийнято програму «Прихисток»?, завдяки якій українці мають можливість отримувати грошову компенсацію? за безкоштовне тимчасове розміщення переселенців з тимчасово окупованих територій чи з зони бойових дій.
 
?Нагадаємо, що Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб було затверджено ?постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 р. № 333. (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2022 р. № 977). 
 
?Цей  Порядок визначає механізм компенсації витрат, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) внутрішньо переміщених осіб, які після введення Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться воєнні (бойові) дії, або які перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а саме Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької та Київської областей, м. Києва, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.
 
?Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі - людино-день), з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік ВПО відповідним органом або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія).
 
?Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості ВПО, які проживали у житловому приміщенні власника, в кожний день місяця.
 
?Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні. Загальна сума компенсації на місяць на одну людину становить 443,10 коп. (14,77 х 1 (кількість ВПО) х 30 (кількість днів у місяці) = 443,10 коп.
 
?❗Проте, 6 вересня 2022 року Урядом було авансовано збільшення компенсації за безкоштовне розміщення ВПО у двічі. 
 
??Передбачається, що з 01 жовтня 2022 року загальна сума компенсації на місяць на одну людину буде становити 29,54 кап. Тобто, громадянам України, котрі протягнули руку допомоги ВПО буде виплачуватись компенсація у розмірі 886,20 коп. на місяць. 
 
На сайті? 
https://prykhystok.gov.ua/ можна дізнатись порядок отримання компенсації, вирахувати суму даної виплати, знайти безкоштовне житло та стати донором проєкту «Прихисток».
Мої відео