Яка ціна щастя?

Яка ціна щастя?
28268 ПЕРЕГЛЯДІВ

Скільки коштує щастя? А невже його можна купити? Хтось вважає, що так. Адже, маючи чималеньку суму грошей в кишені, можна придбати нову сумочку, чобітки, відвідати бар, спа-салон. Хтось скаже: "Щастя не в грошах, а в здорових дітях та особистому благополуччі". Який же взаємозв'язок між матеріальним благом та відчуттям щастя, скільки потрібно грошей, аби відчути справжнє задоволення, в нашому матеріалі.
Згідно з дослідженням Expensivity, найменше грошей потрібно для українців, щоб жити щасливо. Майже ідентичний показник в Грузії - 11 566 доларів у рік. А от рівень щастя набагато більший на Бермудських островах, в Австралії та Ізраїлі. Там щастя коштує близько 143 933 доларів у рік.
Фахівці стверджують, все змушує до порівняння. Наприклад, людина порівнює себе та свою фінансову ситуацію з іншими. Для когось одна сума грошей виявиться достатньо для того, щоб отримати все для щастя, а для когось — це мізерні копійки в кишені, які нічого не значать в їх житті.
Професор Дикин Роберт Камминс наголошує, щоб отримати повно щастя, людині вистачить 100 000 доларів на рік. Та й не грошима єдиними щаслива людина. Маючи люблячого партнера, соціальний розвиток, суспільство отримує найголовніше — тил благополуччя.
Якщо говорити про гроші безпосередньо, то важливо враховувати для чого вони людині. Так, вони потрібні для того, щоб прогодувати дітей, для того, щоб сплатити всі комунальні послуги або поставити своє здоров'я в баланс. Однак, тут важливу роль відіграють не самі гроші, а їх сума.
Соціальна складова людини стоїть не на останньому місці. Вона прагне поєднувати діяльність з відпочинком, роботу з родиною. Щастя — це насамперед умови, в яких людина живе. Якщо людина посміхається, її самопочуття задовільне, в родині панує суцільне благополуччя, вона щаслива.
Психологи стверджують, що існують матеріальні та емпіричні покупки. Матеріальні — ми купуємо якусь річ, емпіричні — ми отримуємо враження, емоції.
Дослідники вважають, що краще витрачати гроші на досвід та враження. Наприклад, вони рекомендують відвідати концерт улюбленої музичної групи, стрибнути з парашутом чи зайнятися саморозвитком, відвідавши повчальні курси. Людина водночас отримує задоволення від процесу й насолоджується щастям.
Душевний спокій, внутрішнє відчуття любові — це про щастя з коханою людиною. Переглянувши разом фільм, посмакувавши запашним вином, поглянувши одне одному у вічі, люди отримують заряд енергії та незабутні враження.
Варіантів отримати щастя вдосталь. Та й особливих витрат тут не потрібно. Інколи романтична вечеря з близькою людиною чи пікнік з друзями набагато краще, а ніж нова кофтинка, яка з часом зникне серед іншого мотлоху.
Щастя залежить від людей. Вони спрямовують всю свою увагу на проблеми та домашній хаос. Наша підсвідомість заглиблена вічними думками, вчинками. Ці дії недовготривалі. Проте, приємні події завжди дарують враження на довгий час.
Варто сказати, що світова пандемія коронавірусу внесла й свої корективи в життя суспільства. Наразі люди вбачають щастя у звичайних здавалося б речах. Вони прагнуть, як колись, пройтися родинами в парку, сходити на сеанс фільму чи вистави в кінотеатр, випити філіжанку кави з друзями. І щоб мова взагалі не йшла про захисні маски, дистанції та звичайну боязнь одне одного. Люди втомилися від карантинних обмежень, локдаунів, але це теж говорить про наше з вами щастя. Щастя бути здоровими. Взаємопідтримка, взаємоповага потрібна кожному з нас, як ніколи.
Щастя поруч. Не потрібно забувати, що ми майстри власного щастя. Воно залежить від нас. Його не треба шукати в майбутньому чи минулому. Ваше щастя — це здорові діти поруч, хороша робота, кар'єрний ріст, спокій в родині та державі.

Мої відео